Lider lepszy - Wiadomości - ASK Doral Nysa Kłodzko
Dziś jest: piątek, 3.05.2024 | Imieniny obchodzą: Maria, Nina, Aleksander

« powrótLider lepszy

Lider lepszy

03.03.2024 14:51 Jeden z najciekawszych meczów 26 kolejki nie zawiódł poziomem. Ze zwycięstwa 85 : 76 i obrony własnej hali cieszył się jednak Turów.

W konfrontacji z liderem nasz zespół pokazał się z dobrej strony. Pierwsza kwarta minimalnie na naszą korzyść , druga również walka od początku, jednak gospodarzom w końcówce udało się odskoczyć na 6 pkt. Po dużej przerwie walka kosz za kosz. Początek czwartej pozwolił dogonić Turów, który odparł atak, póżniej ponownie zbliżyliśmy się na 1 pkt. , jednak i z tej sytuacji gospodarze wyszli obronną ręką. W końcowych minutach nie ustrzeglismy się błędów, zauważalny ubytek sił nie pozwalał podejmować dobrych decyzji i obniżył nasza skuteczność. Szkoda bo była szansa na rewanż. Warto zauważyć, że  gospodarze w ostatnim czasie wygrywali mecze wysoko, także z wiceliderem Pogonią. Cieszyć powinien zatem dobry poziom gry naszej drużyny w konfrontacji z mocnym przeciwnikiem. Pozwoliło to stworzyć emocjonujące i ciekawe do ostatnich minut widowisko.

PGE PTurów Zgorzelec - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 85 : 76 ( 17 : 18, 24 : 17, 18 : 18 , 26 : 23 )

Punktowali : Weiss 19 (3×3), Makarczuk 13 (2×3), Niziński 12 (2×3), Wojciechowski 11 (1×3), Szymański 8 (1×3), Bernecki 6, Zenner 5 (1×3), Baryczam 2, Tkaczyk i Szafarski DNP.

Nasz zespół nie będzie długo odpoczywał, gdyż już w środę wieczorem odrabiać będzie kolejne zaległości tym razem w meczu z XXI kolejki z Kangoo Basket Gorzów,